Dodatek do oleju silnikowego Liqui Moly Engine Flush 2640 300 ml

  • Dodatek do oleju silnikowego Liqui Moly Engine Flush 2640 300 ml
  • Producent:
  • Kod produktu: 2640
  • Dostępność: W magazynie
  • Wysyłka: w ciągu 1-4 dni roboczych
  • 32.00 zł


  • BMW (Wszystkie modele i wersje)
  • FORD (Wszystkie modele i wersje)

Bardzo skuteczny płyn czyszczący do oczyszczania wnętrza silnika z kłopotliwych zanieczyszczeń. Rozpuszcza rożne rodzaje osadów oraz laków szybko i skutecznie. Wszystkie rodzaje pozostałości rozpuszczane są w oleju i usuwane z silnika podczas wymiany oleju. Silnik, który został oczyszczony z zanieczyszczeń i osadów i który następnie napełniony został świeżym olejem może rozwijać swoje pełne osiągi. Dzięki czyszczeniu układu zmniejsza się zużycie silnika tym samym wydłuża się jego żywotność.

Zastosowanie:

Dodać zawartość opakowania przed wymianą oleju, uruchomić silnik i pozostawić na około 10 minut pracujący na biegu jałowym. Wymienić olej oraz filtr oleju na nowy. Jedno opakowanie dodatku wystarcza na 6 l oleju silnikowego. Do zastosowania w silnikach benzynowych oraz Diesla.


Aby przedłużyć życie silnika płukanie układu olejowego powinno być wykonywane przy każdej wymianie oleju. Oprócz tego,żeby dodatkowo zabezpieczyć silnik przed zużyciem bezwzględnie trzeba stosować olej silnikowy wysokiej jakości i regularnie go wymieniać.


Aby nie dopuścić do poważnej usterki warto systematycznie płukać układ smarowania. Jeszcze do niedawna panowała obiegowa opinia, że w ten sposób można silnik „rozszczelnić”. W praktyce nagar, szlam i inne zanieczyszczenia wewnątrz silnika nie odgrywają żadnej pozytywnej roli. Najlepszą metodą na pozbycie się szkodliwych zanieczyszczeń jest dodanie do starego oleju dodatku Engine Flush o numerze 2662. Produkt ten zawiera dodatki dyspergujące, których zadaniem jest rozpraszanie sadzy w całej objętości oleju oraz detergenty skutecznie czyszczące wnętrze silnika. Po wlaniu dodatku do „starego oleju” należy uruchomić silnik na około 10 – 15 minut, w tym czasie silnik powinien pracować na biegu jałowym. W czasie czyszczenia z silnika pozbywamy się szkodliwej sadzy. Czy da się sprawdzić działanie dodatku Engine Flush? Oczywiście! |Wystarczy przed zastosowaniem dodatku zmierzyć ciśnienie sprężania. Czynność tą należy powtórzyć również po płukaniu i „zalaniu” świeżego oleju. Jest prosta i jednocześnie rzetelna metoda pozwalająca na sprawdzenie skuteczności działania Engine Flush. Pomiary kompresji wykonaliśmy na sześciocylindrowym BMW. (patrz zdjęcie) Okazało się, że na wszystkich sześciu cylindrach, ciśnienie się podniosło, co niewątpliwie jest zasługą odblokowania zapieczonych pierścieni. Skoro udało się nam tą prostą metodą usunąć nagar z rowków pierścieniowych to bez wątpienia możemy pozbyć się również szkodliwego nagaru z całej magistrali olejowej.


Płucz przy każdej wymianie


Zaniedbanie układu smarowania może przyczynić się do powstania zanieczyszczeń, które blokują rowki pierścieni tłokowych, co może mieć wpływ między innymi na większe zużycie oleju. Zanieczyszczenia w układzie olejowym mogą mieć wpływ na zatkanie kanałów olejowych, co w skrajnych przypadkach powoduje awarię turbosprężarki. Warto również wiedzieć, że zapchanie kanałów olejowych skraca żywotność mechanizmu zmiennych faz rozrządu oraz żywotność hydraulicznych regulatorów luzu zaworowego.

Dymienie z rury wydechowej i spadek osiągów silnika nie zawsze muszą być oznaką poważnej awarii. Przypadłości te bardzo często spowodowane są niewłaściwym doborem oleju silnikowego, jego słabą jakością lub nieterminową wymianą.

Pomiary kompresji przed i płukaniu układu olejowego.

pomiarykompresji 2662

Produkty powiązane

Dodatek do oleju silnikowego Liqui Moly Cera Tec 7181 - 300 ml

Dodatek do oleju silnikowego Liqui Moly Cera Tec 7181 - 300 ml

Zapewnia ochronę przed zużyciem silników, przekładni, pomp i sprężarek. Cera Tec dodany do oleju..

79.00 zł

Tec-2000 oil booster dodatek do oleju 375 ml

Tec-2000 oil booster dodatek do oleju 375 ml

TEC-2000 Oil Booster doskonale sprawdza się w utrzymaniu ciśnienia oleju w starszych pojazdach i z..

79.00 zł